Мінстець почав відмивати імідж Муженка та Міноборони

В українському сегменті соцмереж з’явилися боти Міноборони

За цей місяць довелося побачити роботу нових ботів – “муженкоботів” (вони самі себе так назвали). За дивним збігом обставин, майже усі вони працюють радниками або заступниками певних відомств Міноборони. Подекуди у цій когорті фігурують речники секторів АТО.

Переконливість, вміння аргументувати певні тренди, або ж працювати системно вони не вміють через низку обставин. Наочна видимість “відмашки згори” у їх роботі. Інколи очевидна синхронність їх роботи за “темниками”. Хоч, переважно, працюють вони у пожежному режимі. Тобто, “вриваються” у пости або коментарі ЛОМів (лідерів громадської думки), які псують імідж Муженка, або викривають корупцію чи інші негаразди міністерства.

Загалом роботу муженкоботів можна оцінити на двієчку, якщо і не на менший бал. І не лише через нерозуміння роботи у соцмережах та невміння відстоювати здобутки і тренди. Головна проблема їх роботи – програшність самого суб’єкта захисту та піару (вірніше – суб’єктів), – Муженка. Та його кума Порошенка. У обох гігантський мінусовий антирейтинг. Особливо серед аудиторії, що читає та аналізує. “Золотий коник” будь-яких військових, який створює їм позитивний ореол – військпром – і той не викликає негативні, або нейтрально негативні емоції у більшості. В першу чергу через те, що усі військові новинки створюються для іноземних держав у захоплених або контрольованих Петром Порошенком структурах.

Складно зрозуміти що стало поштовхом для початку роботи муженкоботів – мінусові рейтинги, політичні амбіції, рознарядка Мінстеця, чи модні тренди мати своїх віртуальних рабів. Однак, сама їх поява, як на мене, – позитивний початок.

Довгі роки до цього, особливо навесні 2014 року я, і такі як я – “вороги муженкоботів”, виконували їхню роботу. І усі ті, хто виконував їх роботу тоді, зараз стали лідерами громадської думки. В першу чергу це представники добробатів. Непогано на цій темі відіграли “турчиноботи”. Їхній креатив з “кровавим пастором” відмив його імідж з негативного у позитивний, навіть перетворив політика у доволі симпатичний напівінфернальний-напівміфічний персонаж. Альтруїсти через соцмережі героїзували бійців добробатів та деяких ЗСУшних частин, і за короткі строки зробили їх імена відомими. Я вже не кажу про волонтерів, які на перших або нульових позиціях постачають бійців. Їхня думка більш вагома, ніж Міноборони, або їхніх ботів. Це об’єктивна реальність. І боти Муженка тут нічого зробити вже не зможуть. Навіть після реформування.


Загрузка...