Мадяри в Закарпатті посилились через антиукраїнську політику держави

По ситуації на Закарпатті. Якщо коротко, посилення на Закарпатті угорських позицій — це не “провина”, “злочин” “клятих мадярських імперіалістів”, а закономірний наслідок відсутності в українців держави, яку можна було б назвати національною.

Що ж стосується Угорщини й угорців, то вони лиш викликають повагу. І навіть певне захоплення.

Сильні не винні у тому, що відбирають у слабаків те, що вважають своїм. Зрештою, в політиці також діє цілком очевидне правило: природа не терпить порожнечі. Вакуум української державності цілком закономірно заповнюється мадярською присутністю.

Десь місяць тому нарешті дійшли руки прочитати угорську конституцію. Там, до речі, досить чітко прописане прагнення угорців до того, що ми називаємо соборністю. Хто окрім нас самих винен у тому, що ми не маємо подібної конституції?

Зізнаюся: як не просто українець, але й, у першу чергу, християнин і європеєць, я лиш сподіваюся, що Угорщина встоїть перед тими силами, які загрожують її існуванню, і надалі йтиме “вправо”. Як українець, я просто сподіваюся, що Київ все ж стане союзником Будапешту, Варшави та інших сил, що намагаються чинити спротив Брюсселю.

Ігор Загребельний


Загрузка...