Кризова ситуація з “Черкасиобленерго” спричинена розкраданням коштів за участі людей Фірташа

Отримав відповідь від НКРЕКП на мій депутатський запит, який я зробив 26 травня 2017 року, реагуючи на соціальне збурення та гостру ситуацію, які виникли на Черкащині внаслідок великої заборгованості із виплати заробітної плати 4-х тисячному колективу працівників “Черкасиобленерго”.

Метою мого запиту, як відповідального у парламентській фракції Радикальної партії Олега Ляшка за Черкащину, було добитися невідкладних заходів реагування з боку НКРЕКП для забезпечення виплати заборгованості із заробітної плати працівникам ПАТ “Черкасиобленерго” та усунення ризиків аварійного відключення енергопостачання всіх категорій споживачів в Черкаській області.

Відповідь від НКРЕКП підтвердила мою попередню інформацію, що ця кризова ситуація спричинена багатомільйонним розкраданням коштів енергоринку за участі ПАТ “Азот” (м. Черкаси), що належить олігарху Дмитру Фірташу. Фактично, заборгованість із виплати заробітної плати трудовому колективу ПАТ “Черкасиобленерго” виникла через неплатежі цього найбільшого боржника за спожиту електричну енергію.

НКРЕКП також поінформувало мене про те, що екс-голові правління ПАТ “Черкасиобленерго” Кузьмінській С.О. Національною поліцією України була вручена підозра у вчиненні злочину, передбаченого ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Водночас, з огляду на високий рівень соціальної напруги на ПАТ “Черкасиобленерго” через заборгованість із виплати заробітної плати працівникам цього підприємства, на що я звернув увагу керівництва державного регулятора у своєму запиті, НКРЕКП 30 травня 2017 року провело спеціальне засідання у формі відкритого слухання.

На ньому було прийняте рішення, згідно з яким установа АТ “Ощадбанк” з коштів, що надійдуть на поточний рахунок із спеціальним режимом використання від споживача електричної енергії ПАТ “Азот”, має перераховувати на поточний рахунок ПАТ “Черкасиобленерго” кошти для погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам (постанова НКРЕКП № 708 від 30 травня 2017 року).

Крім того, за результатами зустрічі 31 травня 2017 р. з представниками трудового колективу ПАТ “Черкасиобленерго” НКРЕКП направило до Прем’єр-міністра України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачем».

Саме вирішення цього питання є ключовим для системного розв’язання кризової ситуації, спричиненої злочинними діями менеджменту та власників ПАТ “Азот” та тривалою бездіяльністю до недавнього часу з боку обласної влади.

НКРЕКП також запевнило в здійсненні усіх можливих заходів для врегулювання проблемних питань щодо діяльності ПАТ “Черкасиобленерго”, у тому числі для повної та своєчасної виплати заробітної плати його працівникам.