Кремль марить зривом мінського процесу і вимагає прямих переговорів Києва з бойовиками

Ті, хто серйозно займається зовнішньою політикою, а не просто коментує все підряд, добре знають настрої в Сенаті Франціі, де , на жаль, набагато більше симпатиків Кремля, аніж навіть в Національній Асамблеі Республіки.

Результати голосування за резолюцію французьких політиків, що закликають до зняття санкцій – також не стали для експертів несподіванкою. Такі зараз настрої в багатьох краінах ЄС – бажання стабільності і закривання очей на очевидні речі порушення міжнародного права, смачні круасани і ранкова кава, звичний спосіб життя і повне небажання жертвувати хоч чимьсь заради далеких незрозумілих краін… В цьому контексті так важливо відстоювати украінську позицію. Напередодні ВР прийняла звернення до Сенату, ми провели зустрічі і переговори з певними сенаторами, наслідок- певне пом’якшення резолюціі, що закликає до поступового, а не негайного зняття санкцій.

Всі ці рухи – випробування європейськоі єдності і європейських принципів, виклик, що переможе: принципи чи бажання закрити очі на їх порушення заради відносноі стабільності, бо ж війна десь далеко і така незрозуміла. В цьому контексті ще раз і ще раз наголошую: саме МОСКВА зацікавлена в дискредитаціі мінських угод і переговорів, це Кремль марить зривом мінського процесу і вимагає прямих переговорів Києва з бойовиками. Бо ж тільки мінські угоди і мінський процес роблять Москву учасником – не переговорів, а саме учасником конфлікту, який Москва і роздмухала. Так бачить ситуацію весь світ, визнаючи неідеальність мінських угод, але прив’язуючи санкціі проти РФ до їх виконання. Москва ж марить зняттям санкці.

Тому сьогодні так активізувалися всі промосковські сили ззовні. І тому так обережно потрібно бути в риториці всередині країни. І демонструвати єдність. Я послідовно відстоюю цю позицію в ВР і в суспільстві.

Червень – місяць, коли в ЄС точиться дискусія щодо продовження санкцій проти РФ. І коли украінська влада, президент і дипломати ведуть наш, український , справжній бій на дипломатичному фронті, так важлива єдність – в тому числі в точності оцінок і формулювань всього, що відбувається на Сході України. В тому числі від народних депутатів різних фракцій. Мені дуже прикро, що кілька демократичних фракцій планомірно дискредитують мінський процес і не хочуть чути додних аргументів, нічого реалістичного не пропонуючи взамін.

А щодо прямих преговорів – то з сомалійськими піратами, навіть якщо вони носять не набедрені пов’язки, а георгіівські стрічки і живуть на Сході Украіни, ніхто прямих переговорів не веде. Да, спілкуємося з питання звільнення заручників. Але ж питання звільнення нашмх бранців вирішують не самі доморощені пірати, а іх куратори з Кремля. І від Кремля Україна , разом з усім цивілізованим світом, вимагає дотримуватися норм міжнародного права і забиратися геть з нашої землі.


Загрузка...