Контррозвідники СБУ продовжують виявляти інформаторів на території АТО

Мережею пішов сюжет “плюсів” про мережу інформаторів, які зливали терористам інфу про дислокацію, чисельність ітд сил ЗСУ. І по темі зрадників на звільнених нами територіях згадався цікавий випадок.

Довелось їздити в місцевий суд під Донецьком – повернувся наш черговий СЗЧ-шник (дезертир, себто) з фанатичним бажанням служити на контракті (доволі типово в період літа-осені 2016-го). Після чергового засідання добродушний суддя у присутності військового прокурора й мене, жалівся на масові звільнення колег (лишався місяць до запуску е-декларування) і що в них лишилась одна “трійка”, на яку звалилась гора справ.
Поміж них – суд над групою затриманих терористів: кілька місцевих і засланий з ОРДЛО “спец”, метою яких був збір інформації і полонені. Суддя з виряченими очима розказав про свій шок, коли він із колегами слухав свідчення цих суб’ктів з-за ґрат. Група вела діяльність з квартири неподалік магазину, куди ходили військові. За словами найбільш говіркого підозрюваного, вони пригледіли одного аватара, якого і хотіли взяти в полон для передачі через лінію фронту. Але з “центру” відкинули кандидатуру й наказали чекати офіцера. Рєбята дочекались і намітили собі жертву, але не пощастило – їх виявили контрровіздники СБУ і взяли всю групу на квартирі.
Мені стало цікаво, за яким же магазином велось стеження – і чуда не сталось: це була точка, де скуплялись мало не половина бійців нашого батальйону, коли були на базі. До того ми сміялись і крутили пальцем біля виска щодо офіцера-п’янчуги, який, бувало, параноїдально кричав на всіх місцевих “сєпари! ви все сєпари!”. Власне, сміятись і не перестали, але обережності та скептицизму щодо “звільнених” жителів додалось. Це одна з причин, чому до контрровіздки СБУ, попри низку нюансів, я відношусь із пієтетом та повагою.