Конкурентноздатність України на геополітичному рівні має бути пріоритетом в протидії російській агресії

Питання європейського вибору України постало ще у ХVIII столітті.

Фактично в тому ж самому ракурсі. Як захист від російської експансії. Невідворотний крок, який пояснюють навіть закони астрофізики. Читаю працю Пилипа Орлика, що має назву “Дедукція” і бачу сьогодення… Змінилися назви держав. Замість королів – президенти. Але не принципи вирішення питань. Мова йде не про дипломатію, а принципи природи людства.

“Дедукція” була написана Орликом у далекому 1712 році для міжнародної конференції у голандському місті Утрехт. Цец документ, написаний французькою мовою самим гетьманом, був знайдений в архіві замку Дектевіль в 20-х роках минулого століття. Орлик у короткій формі представив історію взаємовідносин України з царською Росією. Факти, які підтверджують намагання Москви поглинути лівий та правий береги Дніпра. Автор “Дедукції” сподівався, що європейські держави допоможуть йому відвоювати незалежність. Він звертався до міжнародного права, яке “вимагає допомогати в крайніх випадках пригніченим громадянам й народам”, виходячи з обов’язків “християнства, справедливості й гуманізму”. Він також писав, що відродження України в її кордонах до окупації, сприятиме “захисту європейської свободи від загрози зі сходу”.

Нічого не нагадує? На жаль тоді все закінчилося тим, що Московія з усіма домовилася шляхом банального підкупу. Перемогла користь, а зовсім не цінності. Козацьку державу безжалісно поклали на вівтар нових політичних альянсів. Бо вона була слабкою і нікому непотрібною. Треба робити висновки. Розраховувати на себе, а не на “шляхетних європейців”. Санкції не можуть бути вічними. Світ жорстокий. Своє місце треба виборювати. За законами вищезгаданої астрофізики, менші небесні тіла тяжіють до більших. Вся наша історія це митарство від одного такого тіла до іншого. По трикутнику. Насправді доля подарувала нам унікальну можливість. Але незалежність – не константа. Іншій закон Всесвіту вчить, що немає нічого вічного. Нас врятує лише власна міцність. Саме конкурентноздатність України на геополітичному рівні має бути пріоритетом в протидії російській агресії. Тяжкий труд, а не балачки. Це підказує навіть дедукція, а здоровий глузд.


Загрузка...