Колишній президент Європарламенту представив рекомендації для збільшення ефективності роботи парламенту України

Підсумую другий день роботи у Брюсселі. Вчора, колишній президент Європарламенту.

Пет Кокс представив свої рекомендації для суттєвого збільшення ефективності роботи парламенту України, його взаємодії із Кабінетом міністрів та президентською адміністрацією. Цікаво, що деякі пропозиції європейських експертів співпадають із нашими.

На сесійних засіданнях та окремих зустрічах обговорювали конкретні пропозиції та досвід їх реалізації у парламентах різних європейських країн. Кілька прикладів.

1. Зменшити кількість комітетів Верхової Ради, підвищити їх роль та глибину співпраці із відповідними міністерствами над законодавчими змінами.

2. Чітко виписати права опозиції.

3. Жорстко регламентувати формування порядку денного. Усі фракції повинні мати свої квоти. Це одна із проблем із якою ми боремося вже багато місяців – одні законопроекти потрапляють дуже швидко до сесійної зали, а деякі – лежать майже рік без розгляду. Думаю, треба врахувати і квоти комітетів.

4. Одночасно із жорсткою забороною голосувати «за себе і за сусіда», європейські експерти пропонують зменшити кількість голосів, яка необхідна для ухвалення законів (кворум). Це дискусійна тема, адже для цього потрібні зміни до Конституції. Звичайно, що певні категорії найважливіших документів, як то закон про бюджет, зміни до Податкового Кодексу та інші подібні мають ухвалюватися більшістю у 226 голосів.

5. Пропонується змінити графіки сесійних засідань та засідань комітетів так, щоб не було великих пауз. Ми теж про це кажемо. Наприклад, треба давно перетворити п’ятницю із короткого на повноцінний робочий день.
Є ще багато пропозицій щодо підвищення якості підготовки законопроектів, зокрема і щодо підняття експертного рівня працівників комітетів.

Також говорили про застосування покарання до винних у бійках у Верховній Раді.

Сподіваємося, що ці рекомендації та наші власні напрацюванні найшвидше зможемо імплементувати на законодавчому рівні, адже нас дійсно не влаштовує ситуація.


Загрузка...