Хто охороняє охоронців?

Після запровадження обов’язкового е-декларування для НГО, які займаються боротьбою з корупцією, в мережі з подачі УП з’явилося багато коментарів про те, що «Банкова дала команду своїм порохоботам мочити антикорупціонерів».

Отже відповідно до цієї логіки мені, як порохоботу зі стажем, не можна написати пост з незручними запитаннями для антикорупціонерів і не бути при цьому затаврованим як «черговий посіпака влади, що працює по темниках».

Але… Я все ж таки дозволю собі ризикнути та спитати.

От дивіться – я, ще до появи «темників від АП за версією УП» написав пост, де запитував – чого борцям з корупцією боятися е-декларування? Бо ж вони мають бути кришталево чесні! Захисники антикорупціонерів в коментарях майстерно обійшли тезу про «криштальну чесність» та почали говорити, що поправки про е-декларування б’ють не тільки по антикорупціонерах, але й по їх контрагентах та рядових прихильниках. Тим самим мене переводили в площину «моральності влади» замість обговорення питання «чесності антикорупціонерів». Тобто мені свідомо міняли предмет розмови, мотивуючи тим, що мої питання другорядні в час, коли влада намагається знищити громадянське суспільство.

Так от, дорогі мої критики. Влада апріорі аморальна, бо їй доводиться приймати рішення, які можуть не подобатись більшості громадян заради суспільного блага в майбутньому. АБО! І це важливо розуміти – заради власного блага.

І грань тут дуже тонка. І єдине, що в демократичному суспільстві тримає владу від перетину грані – це громадській контроль за владою через представників громадянського суспільства (бо умовний дядя Вася з умовної аглофабрики навряд переймається контролем влади). Представників, чесність яких визнається суспільством за абсолют, і які мають беззаперечний авторитет в суспільстві.

Якщо ці представники громадянського суспільства себе дискредитують брехнею, то влада отримає картбланш на рух в бік перетину межі між інтересами громадян та власними інтересами. Тобто в суспільних відносинах «народ-влада» перегоряє певний запобіжник. Тому громадські діячі, які здійснюють контроль за роботою влади, мають бути чесні абсолютно!!! Тому в питанні е-декларування… а хєр з ним, з е-декларуванням…

Краще поясніть мені, всі ті громадські діячі, які писали про «Припинення співпраці НАЗК та USAID» ось цей коментар директора регіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Сьюзан К.Фріц.

“USAID продовжує співпрацювати з Національним агентством з питань запобігання корупції. Програми стосуються фінансування політичних партій і всієї системи моніторингу та звітування. USAID продовжує працювати над цим з НАЗК”, – заявила Фріц.

«Мають бути кришталево чесні»… «чесні»… «кришталево»…