Головний ворог українців – агресивне невігластво

Головний ворог українців – агресивне невігластво. Мене вже не дивує, коли пропагандистка з одіозного інтернет-ресурсу розповідає про українців часів Голодомору як про стадо жертовних баранів – я розумію, що це наслідки не тількі її проросійських переконань, але й банальної неосвіченості, нецікавості до фактів, невміння простежити взаємозв’язок між подіями.

Я міг би, звичайно ж, розповісти мерзотниці, що Голодомор здійсноювався переможцями у Громадянській війні і окупантами України над двічі переможеними – але як можна щось довести людині, що ігнорує факти?

Мене вже не дивує, коли деякі мої передплатники тут, у соціальних мережах, щиро надсміхаються над великими митцями, творчості яких вони не можуть і не хочуть осягнути – авжеж, не «Свати».

Адже й тут – неосвіченість у історії мистецтв, незнання фактів і – що дуже є дуже важливим – неповага до інституцій.

Презирство до власної держави і закону продовжується у презирстві до авторитету світового значення інституцій, така людина дійсно не здатна зрозуміти вагу власного художнього мислення й вагу авторитету великого світового музею.

Втім, я й сам не без гріха – про існування серіалу «Свати» дізнався тільки цими днями, також з дискусій у соціальних мережах.

Але я хоча б не заперечую самого факту популярності такого продукту у масової аудиторії й тотожності її почуття гумору з почуттям гумору власників і спонсорів радянських псевдокоміків. В цьому народ і партія єдині, авжеж.

Живемо у одній країні, але як на різних планетах. І доки не навчимося поваги – до фактів, до авторитетів, до самих себе – так і будемо жити.


Загрузка...