Екс-міністру Клименку збираються пробачити вкрадені в Україні мільярди

Активісти Громадської ініціативи “Стоп фіктивний ПДВ” звернули увагу на перебіг розслідування справи щодо незаконного отримання майже 3 мільярдів гривень трьома компаніями: “Мегатерій”, “Газіновація” і “Ексімтех” у 2012 – 2013 роках.

Усі ці корупційні схеми покривав екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко, його особиста частка з яких складає 616 мільйонів гривень. За даними активістів наразі існує загроза протиправного закриття розслідування в цій справі.

23 грудня 2014 року Генеральна прокуратура оголосила про підозру екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку в заволодінні 616 мільйонами гривень держаних коштів. Також у ЗМІ повідомлялося, що ГПУ підозрює, що у виконанні злочину брали участь керівники банку “Капітал”, оскільки рахунки компанії “Ексімтех” розміщувалися в цьому банку.

3 вересня 2015 року в ЗМІ з’явилася інформація з посиланням на Печерський районний суд міста Києва про нібито знищення доказів слідства проти Олександра Клименка за фактами незаконного одержання державних коштів у вигляді повернення ПДВ за фіктивними експортними угодами. Після того не було ані підтвердження, ані спростування цієї інформації з боку співробітників ГПУ. Також із тих пір не було жодних офіційних повідомлень про стан розслідування.

Останнім часом представники влади вказують на необхідність прийняття закону, який дозволить повернути гроші Януковича з порушенням принципу презумції невинуватості – тобто без визнання злочинців винними на підставі вироку суду. Справа Клименка в цій ситуації показова. Як з’ясувалась, судити злочинців ніхто й не збирається, а головна мета всіх процесів над корупціонерами – привласнити викрадені ними в народу кошти!

Саме тому я звернувся до Генпрокурора Юрія Луценка з вимогою довести розслідування справи до суду, а також повідомити яких заходів вжито для перевірки причетності Михаїла Епеля і Олексія Кікірешко до скоєння злочину та де зараз перебувають ці особи. Прошу Юрія Луценка взяти на особистий контроль це розслідування!


Загрузка...