Диявол криється в деталях

До мене звернулись численні представники Союзу Аудиторів України та Аудиторської Палати України з Одещини, Рівненщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя та інших регіонів щодо системних загроз, які несе запропонований Мінфіном законопроект «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».

Формально проголошується, що мінфінівський законопроект синхронізує положення національного законодавства про аудит з європейськими нормами. Але диявол криється в деталях! Позиція вже понад 300 українських аудиторів полягає в тому, що законопроект №6016 несе загрозу існуванню незалежного аудиту в Україні, руйнує наявну систему саморегулювання аудиторської діяльності, штучно та необгрунтовано узалежнює професію аудитора від Міністерства фінансів, висуває необгрунтовані дискримінуючи вимоги яких немає в Директивах ЄС, що призведуть до суттєвого обмеження конкуренції, утискання невеликих аудиторських комапній та фактичного знищення професії в регіонах.

Ознайомившись з аргументами, наданими українськими аудиторами, регіональними представництвами САУ та АПУ, я вбачаю у законопроекті №6016 як ризики штучної монополізації ринку великими компаніями і знищення невеликих регіональних підприємств, так і підриву засад незалежного аудиту і фактичну передачу його під зовнішнє управління. Це загрози національній економічній безпеці! Адже аудит це не тільки важлива сфера підприємницької діяльності, аудитори мають доступ до надзвичайно чутливої фінансової інформації українських підприємств.

Те що це не “випадкові помилки” мінфіну, а чиясь добре спланована схема дій свідчить і той факт, що законопроект №6016 був внесений всупереч регламенту Верховної Ради, адже по суті є альтернативним депутатському законопроекту №2534, який якраз захищав інтереси українського аудиту. Як ви розумієте, з дати внесення депутатського законопроекту (03.04.2015) пройшло більше ніж 2 тижні, тому внесення альтернативного є незаконним! Але депутатський законопроект був відхилений профільним Комітетом, а урядовий з такими грубими недоліками, чомусь підтриманий.

Звертаюсь до Голови парламенту Андрій Парубій, очільників усіх фракцій та груп Верховної Ради та засобів масової інформації з закликом НЕ ДОПУСТИТИ ПРИЙНЯТТЯ мінфінівського законопроекту №6016 «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», поставленого в розклад ВР на ЧТ 8 червня!