Перемога у Варшавській битві – історія, яка нас об’єднує

Саме сьогодні Польща відзначає Свято Війська Польського приурочене до перемоги спільних, об’єднаних військ Польщі на чолі з Йозефом Пілсудським і УНР Симона Петлюри над Совєцькими військами якими командував Тухачевський в битві під Варшавою.

Так зване “Диво на Віслі” яке зупинило плани кремлівських більшовиків по захопленню цілої Європи.

В цій історичній битві та війні українські вояки виступали союзниками Польщі і своїм героїзмом та військовою майстерністю внесли величезний внесок у нашу спільну перемогу над московськими більшовиками. Саме 6-та Січова дивізія УНР під командуванням Генерал-хорунжого Марка Безручка та морська піхота УНР міністра ВМС УНР Михайла Білинського стали під замостям тією фортецею, яку не змогли здолати більшовицькі війська Тухачевського та Будьоного і звідки розпочався контр-наступ.

Нажаль, незважаючи на величезний внесок українських вояків в перемогу на Віслі, Пілсудський зрадив союзників і уклав з більшовиками сепаратний мир розділив Україну між Польщею і комуністичною Росією.
Не пройшло і 20 років як Москва та Берлін уклавши пакт Молотова-Рібентропа знищили та окупували Польщу.

Чи стало це уроком для Польщі і чи усвідомлюють поляки, що вони мають спільного з українцями ворога Московію? Чи усвідомлюють поляки, що війна РФ проти їхньої країни вже почалася з вбивства президента Леха Качинського, його дружини та всього 96 військових, громадських та духовних очільників Польщі?

Якби там не було, а перемога у Варшавській битві, це якраз той славний період нашої спільної з Польщею історії, який нас об’єднує! Отже маємо сьогодні разом з поляками нагоду нагадати Європі як майже сто років тому порятували її від більшовицької навали!

Українці і зараз як сто років тому зі зброєю в руках захищають кордони Європи від нащадків Тухачевського. Це не просто наша національно-визвольна війна, а в першу чергу священна війна цивілізованого світу з кремлівською ордою! І ми обов’язково спільними зусиллями всіх цивілізованих країн переможемо!

Було Диво на Віслі, а зараз обов’язково буде Диво на Дніпрі!