Для РФ поразка у війні в Україні є більшою загрозою, ніж міжнародні економічні санкції

Про “наступу не буде” та “санкції зупинять”.

Частими стали заяви про те, що оскільки війна “гібридна”, то великого наступу Московії не буде. Мовляв, “гібридна війна” ведеться переважно економічними та інформаційними способами, а військові мають лише допоміжне значення.

Нас намагаються запевнити про не спроможність Московії до великого наступу в України, про відсутність у Московії ресурсів для такого наступу через санкції за війну проти України і окупацію українських земель, про те, що санкції зламали Московію і тепер вона готова на будь-яку ціну за зняття санкцій. Тому нібито Україні нема чого напружуватися, ще трішечки потримаємо лінію зіткнення в АТО і московини самі підуть з нашої землі, не треба збільшувати бюджет на оборону, не треба правового режиму воєнного стану.

Подібні заяви, якщо вони не є елементом інформаційної війни проти українців а робляться щиро, демонструють нерозуміння заявниками сутності війни.
Вони чомусь забувають що у сполучення “гібридна війна” головним є “війна”. Руйнування структури жертви, злам її спроможності до спротиву, примус самій діяти в інтересах агресора – ось сутність гібридних методів. Гібридні методи лише здешевлюють витрати агресора на збройну боротьбу, доповнюють військові методи, але не заміняють їх і не скасовують. Всі гібридні методи спираються на воєнну перевагу, на готовність і спроможність силою зламати ворога, на боязнь жертви агресії ефективно протидіяти гібридним методам, щоб не “спровокувати” агресора на військові.

Спроможність зламати ворога силою обумовлена не лише воєнним потенціалом, але й готовністю до втрат, до жертв, і у цьому Московія наразі значно переважає і Україну і Європу.

Московія зберігає кращу керованість, внутрішню єдність і згуртованість, ніж Україна.
Московія є активною стороною, яка володіє ініціативою і нав’язує Україні свої дії, натомість Україна лише реагує на ворожі дії, зазвичай із запізненням.

Економічна складова гібридної війни

Попри безумовний вплив санкцій на Московію її економічна потужність, внутрішня єдність, військово-економічний і військово-технічний потенціал зазнали і зазнають менших втрат, ніж українські. Московія зберігає більший за Україну рівень ВВП на душу населення, вищий рівень життя того ж населення. І якщо проблеми в економіці Московії збільшилися насамперед через зовнішні впливи, зокрема санкції, то головною проблеми української економіки є саме українське урядування, яке спрямоване на розкрадання внутрішніх ресурсів, привласнення їх кримінально-олігархічними групами і їхньою державною обслугою та виведення фінансів за межі України.

Московія має повний цикл виробництва більшої частини потрібних їй систем озброєння і військової техніки, боєприпасів. Санкції ускладнили діяльність московинського ВПК, але не зруйнували його. Натомість український ВПК навіть на третьому році війни виявився неспроможним не лише до випуску і якісного відновлення високотехнологічної військової техніки, але й до забезпечення війська елементарним: автомобільною технікою, боєприпасами, стволами для зброї, якісним харчуванням, якісним одягом, спорядженням.

В економіці Україна набагато більше залежить від Московії, ніж Московія від України і в торгівлі, і у виробничій кооперації. Значна частка тої залежності є критичною для України.

Резиденти Московії та її союзники в України володіють значними активами у банківській сфері і у виробництві, через які можуть впливати на рішення, які приймаються.
Москвою та її агентами потужно фінансуються антиукраїнські, сепаратистські і колаборантські угруповання і процеси в Україні.

Інформаційна складова гібридної війни

Московія створила потужну систему інформаційної війни, яка в Україні відсутня взагалі.
На ідеологічному рівні Московія згенерувала кілька потужних інформаційних “якорів” як для внутрішнього, так і зовнішнього застосування, від “духовності”, “дєдиваєвали”, “захист рускіх” до “громадянської війни в Україні” . Україна третій рік поспіль проголошує головною власною цінністю досягнення безвізового режиму до ЄС та визнає власну неспроможність, неготовність і небажання захистити власний суверенітет і територіальну цілісність.

Технічно і технологічно Московія потужно присутня в світовому інформаційному полі, активно працює з агентами впливу у найвпливовіших країнах. Україна як суб’єкт там просто відсутня.

В середині України Московія зберігає вирішальний вплив в інформаційні сфері і багатьох галузях економіки безпосередньо або через своїх агентів і сателітів. Її інформаційна мережа і агенти впливу діють в Україні активно, відкрито і безкарно. Навіть гібридні утворення “ДНР/ЛНР” в зоні бойових дій набагато потужніші і ефективніші за українську державу в інформаційному полі.

На відмінність від України Московія має дієві важелі інформаційного впливу на європейські країни через бізнесові інтереси європейських корпорацій, через потужні засоби масової інформації, через фінансову підтримку радикальних політичних сил, через корумпованих чиновників, через вплив на ісламських екстремістів.

Таким чином у двох найважливіших невійськових складових війни Московія має вирішальну перевагу над Україною. Через це гібридність війни вигідна Московії, надає їй можливості отримати фактичний вплив над територією України без відкритої війни і відповідних для себе негативних міжнародних наслідків.

Московія вже досягла вагомих успіхів в гібридній складовій війни. Головними успіхами Московії є те, Україна зберегла олігархічну клептократичну модель держави, якою вона була за Януковича, українська еліта вперто й вміло опирається докорінним змінам в країні навіть за постійного тиску з боку США і європейських партнерів, нейтралізований, розпорошений і зведений нанівець потужний сплеск громадянської активності часів Майдану. Все це посилює аргументи Московії про “заколот”, “силове захоплення влади” і “київську хунту”.

У разі успіху в гібридній складовій війни Московія обмежиться у бойовій компоненті тими силами і ресурсами, які використовує зараз. Контроль над Україною буде взятий переважно інформаційними, економічними, політичними методами.

У разі зміни політичного курсу української держави з капітуляції на дієвий опір, з консервації олігархічного режиму на ефективні зміни, Московія муситиме збільшувати військову складову аж до прямого вторгнення регулярних військ. Можливі сценарії такого вторгнення я описував раніше.

Для Московії поразка у війні в Україні є більшою загрозою, ніж міжнародні економічні санкції. Поразка у війні в Україні зруйнує ідеологічний та інформаційний стрижень московського режиму, запалить дезінтеграційні внутрішні процеси в Московії. Перемога над Україною для Московії є принциповим питанням цивілізаційного рівня, питанням продовження державницької та цивілізаційної традиції Орди-Московії-Російської імперії-Радянського союзу.

Вільній, прогресивній, самодостатній Україні і Московській імперії разом нема місця в нашому світі.

Тому зброя, впертість, готовність битися до кінця є життєвою необхідністю для кожного, хто прагне вільного життя у вільній Україні.


Загрузка...