Болгари допоможуть українцям у гібридній війні з Росією

У Посла Болгаріі говорили про різне.

Більше хотілося поділитися враженнями від японських роботів, ніж розповідати про безвідповідальність “творців” політичноі кризи.

А тепер про важливість Болгаріі, де наші друзі, багато представників влади були на Майдані під час Революціі Гідності, незмінні та з чіткою позицією щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України.

Під час недавнього візиту комітету у закордонних справах до Софії ми говорили про те, як посилити економічну співпрацю, протистояти інформаційній пропаганді Кремля, потребу активізації взаємодії України та Болгарії в Чорноморському регіоні.

Болгари розуміють, що членство в ЄС та НАТО – це їхній захист від спроб Путіна затянути в “рускій мір”.

Нам потрібно розвивати спільні інфраструктурні проекти, як приклад покращити міжнародне транспортне сполучення між Україною та Болгарією, зокрема відновлення морського сполучення Одеса – Варна, Бургас – Одеса, активізації міжрегіонального співробітництва.

В Софії тема енергетичної незалежності теж актуальна. Ми привернули увагу до шантажу та тиску з боку російської сторони на європейських партнерів у газових питаннях, зокрема лобіювання проекту «Північний проект-2». Болгари вже бачили приклад нав’язати Південний потік, не дуже привабливого для інтересів краіни.

Надалі пріоритизуємо необхідність об’єднати зусилля країн Східної та Південно-Східної Європи (за участі Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Молдови, Румунії, Болгарії) з протидії гібридній війні з боку Москви, у посиленні підтримки одне одного.

В лютому в Болгаріі взяла участь у роботі міжнародної конференції «Демократична безпека – наша спільна відповідальність для майбутнього Європи», що проводилась в рамках Болгарського головування в Комітеті Міністрів Ради Європи.
Під час візиту відбулися зустрічі з Міністром закордонних справ РБ, діючим Головою КМ РЄ Д.Мітовим, Заступником Голови Народних Зборів РБ Д.Главчевим, Головою Комітету у справах закордонних болгар Р.Йончевим, а також Головою Групи дружби з Україною та членами Групи.

Ганна Гопко


Загрузка...