Багато залежить від особистості нового керівника НБУ

Ми давно знали, що пані Гонтарева йде з посади.

І відставки керівника НБУ вимагали давно. Відповідну постанову фракції Радикальної партії Олега Ляшка про її відставку було зареєстровано ще навесні 2015 року. А восени минулого року наш профільний парламентський комітет звернувся до Президента України із закликом змінити керівника Нацбанку.

Взяти хоча б до уваги її ігнорування комітету та загальну байдужість до законодавчих зусиль із виведення фінансової системи з кризи. Скільки разів вона прийшла до Ради аби обговорити або підтримати важливі законопроекти? Натомість прем’р-міністр ходить до Парламенту регулярно.

Про інші претензії до дій та політику Нацбанку ми також багато говорили.

Тому для нас головне, щоб новий голова Національного банку був готовий до реального діалогу та співпраці з Урядом, Верховною Радою та експертним середовищем у щоденному режимі.

Чому це важливо?

Нам ще дуже далеко від виходу із кризи.

Потрібно допомогти банкам зменшити рівень проблемних кредитів та загрози їх виникнення у майбутньому. Це спростить відновлення кредитування.

Необхідно прискорити розбудову розгалуженої системи інститутів розвитку. Аби створити механізми донесення державних коштів напряму до виробників із мінімальним впливом на рівень інфляції. І тут державні програми із компенсації процентних ставок для малого та середнього бізнесу, для розвитку інфраструктури та реалізації важливих проектів національних проектів, як то підвищення енергоефективності промисловості та ЖКГ, є найбільш ефективними.

Тому треба кардинально змінити ставлення Нацбанку та Мінфіну до державних банків. Плани із підвищення рівня корпоративного управління – це дуже добре. Але ж де стратегічне бачення головних завдань держбанків із реалізації державної політики?

Сьогодні, коли 53% банківської системи опинилося у держвласності, Мінфін та НБУ отримали безпрецедентний влив на систему. І завдяки скоординованій політиці можуть поступово суттєво зменшити кредитні ставки, стимулювати повернення коштів населення до банків та значно збільшити рівень безготівкових платежів. Але не заборонами та тиском, а розумними стимулами та зручними сервісами.

Так що від особистості нового керівника НБУ дуже багато залежить.


Загрузка...