Аграрний комплекс став найбільшим джерелом валюти, яка надходить в Україну

Аграрний комплекс став найбільшим джерелом валюти, яка надходить в Україну і забезпечує стабільність гривні.

Проводимо сьогодні виїзне засідання нашого фінансового комітету в місті Умань, що на Черкащині. Обговорюємо з представниками виробників Черкаської області різні інструменти фінансування сільського господарства в нашій державі. Мається на увазі такі інструменти, як кредитування виробників банками, кредитними спілками, агрострахування та лізинг техніки.

Аграрний комплекс став найбільшим джерелом валюти, яка надходить в нашу країну і забезпечує стабільність української гривні.

На сьогодні сільське господарство становить 12% ВВП. Експорт агропромислової продукції в січні-вересні цього року склав 13,1 млрд. доларів США, що майже на 25% перевищило відповідний показник 2016 року.

На жаль, в Україні відсутні умови для повноцінного інвестиційного розвитку малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників. Повноцінний доступ до фінансових інструментів мають лише великі виробники.

Дрібні та середні господарства практично залишаються поза фінансовою системою і не мають можливості отримати дешеві кредити та повноцінний захист від ризиків, без яких аграрне виробництво неможливе. Але саме малі та середні виробники, дрібні фермерські господарства є основою добробуту українського села.

Представники сільськогосподарських підприємств Черкащини переконані, що компенсація кредитної ставки є найкращим фінансовим інструментом для аграрного бізнесу.

Ми нагадали, що наш фінансовий комітет вже розглянув і рекомендував парламенту ухвалити два важливі законопроекти, які є головними фінансовими інструментами для аграріїв.

Зокрема, проекти про кредитні спілки (№6405) та про фінансовий лізинг (№6395). Законопроект про кредитні спілки направлений на стимулювання їх розвитку, щоб представники малого бізнесу могли отримувати невеликі кредити саме в кредитних спілках.

А проект про фінансовий лізинг спрямований на вдосконалення державного регулювання лізингової діяльності та посилення захисту прав споживачів фінансових послуг.

Наполягатиму на якнайшвидшому розгляді цих документів у сесійній залі, щоб запропоновані нами механізми фінансування агропромислового виробництва максимально сприяли його повноцінному розвитку.


Загрузка...