Агентство із запобігання корупції оголосило про зміну свого рішення почати прийом декларацій

Електронні декларації не будуть прийматися від посадовців, поки система їх прийому не визнана надійною.

Агентство із запобігання корупції оголосило про зміну свого рішення почати прийом декларацій з 15 серпня. Нова дата – з 1 вересня.

До цього агенція має прийняти у власність розроблений за гроші Програми розвитку ООН софт, документацію на нього і орендувати сервери для зберігання даних.

Розробник – компанія Міранда має дізнатися від Державної служби спеціального зв`язку конкретні зауваження щодо документації і софта, та виправити їх. Після цього система має бути визнана надійною. Агенція із запобігання корупції сподівається отримати цей атестат до 31 серпня.

Ще домовилися, що агенція чітко визначить серед своїх 4-ох членів відповідального за роботу системи електронного декларування, і повідомить наш парламентський комітет з протидії корупції. Особиста відповідальність завжди зменшує можливості саботажу.

Все описане оприлюднене і обговорене на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з протидії корупції та IT. Відповідно, разом будемо контролювати виконання цього плану.

Ви теж долучайтеся. Чим більше громадян буде цікавитися виконанням законодавства про відкритість в Інтернеті майнових декларацій всіх посадовців, та кримінальну відповідальність за брехню в них, тим швидше ми цю відкритість і кримінальну відповідальність матимемо.