Адвокат Володимира Ковальчука роз'яснив процес його повернення в обласну Раду Рівного

Щодо виконання рішення суду про поновлення Володимира Ковальчука на посаді голови Рівненської обласної ради:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 11.04.2016 року у справі №817/357/16 визнано протиправним та скасовано рішення Рівненської обласної ради сьомого скликання №79 від 11.03.2016 року «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Ковальчука Володимира Олександровича».

Судом вже визнано акт органу місцевого самоврядування протиправним та скасовано, відповідно, відсутня потреба в його повторному скасуванню Рівненською обласною радою. Скасоване рішення Рівненської обласної ради на підставі вказаної постанови Рівненського окружного адміністративного суду не породило жодних правових наслідків з дня його прийняття.

Відповідно, єдиним актом органу місцевого самоврядування, яким повинен керуватися у своїй діяльності Ковальчук В.О. є рішенням №1 Рівненської обласної ради сьомого скликання від 18.11.2015 року про обрання його головою Рівненської обласної ради, оскільки скасовуючи рішення про його незаконне звільнення, суд тим самим відновив права Ковальчука В.О., які існували на момент прийняття радою протиправного рішення про його звільнення.

Відповідно до ч.1 ст.235 КЗпП України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв’язку з повідомленням про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції” іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. В даному випадку – Рівненським окружним адміністративним судом, що і вбачається з Постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 11.04.2016 року у справі №817/357/16, яка в частині поновлення підлягає негайному виконанню.

Підсумовуючи вищевказане, варто наголосити, що відновлення порушених прав Ковальчука В.О. повинне відбутися автоматично, шляхом допуску до його робочого місця для подальшого виконання ним своїх посадових обов’язків на підставі згаданого рішення №1 Рівненської обласної від 18.11.2015 року про обрання його головою Рівненської обласної ради.
Щодо Корнійчука О.В.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування припиняється, як на загальних підставах, передбачених Кодексом законів про працю України, так і на підставі і в порядку, визначеному Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Відповідно до п.6 ст.40 КЗпП України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

Оскільки, працівника, який раніше виконував роботу (Ковальчука В.О.) поновлено на посаді голови рівненської обласної ради, Корнійчук О.В. підлягає негайному звільненню. Враховуючи положення ст.55 Закону України «Про місцеве самоврядування» звільнення Корнійчука О.В. може відбутися шляхом його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови Рівненської обласної ради.

Будь-які дії Корнійчука О.В. щодо затягування, невиконання або невизнання рішення суду зумовлять лише блокування роботи Рівненської обласної ради, але аж ніяк не допоможуть йому незаконно виконувати повноваження голови Рівненської обласної ради.

Дмитро Швець 


Загрузка...