Україні краще продавати за кордон літаки та складні верстати, ніж руду чи зерно

Україні краще продавати за кордон літаки та складні верстати, ніж руду чи зерно, інакше сповзання у бідність продовжиться.

Про це заявив на засіданні круглого столу щодо створення Експортно-кредитного агентства, який ми проводили разом з колегою по Радикальній партії та головою парламентського комітету з питань промислової політики Віктором Галасюком, представниками банківського сектору, промислових вітчизняних підприємств та економічними експертами.

Нагадаю, що завдяки нашим зусиллям ми домоглися прийняття у першому читанні відповідного законопроекту про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників, який був підготовлений групою народних депутатів різних фракцій на чолі з керівником нашої партії Олегом Ляшком. За результатами круглого столу дав доручення винести на засідання нашого фінансового комітету та підготувати до другого читання цей вкрай важливий законопроект.

Бо впевнений, що експорт – це майбутнє України. Світовий досвід доводить: для збільшення доходів громадян лише боротьби з корупцією, захисту прав власності та дерегуляції, – недостатньо. Нам треба кардинально змінити структуру економіки. Хитка стабілізація останнього року є тимчасовою, бо досягається ціною удушення виробництва. Прикро, але влада не створює умов аби направити гроші з банківської системи до власного виробника.

Криза лише консервується та закінчиться черговим падінням протягом кількох років. І жодні кредити МВФ не допоможуть. Тому Україна має швидко рухатися. Що нам потрібно робити окрім боротьби з корупцією, реформ судової та правоохоронної систем? По-перше, необхідна податкова реформа, яка не лише стимулюватиме інвестиції, а зробить привабливими для інвестора саме високотехнологічні галузі. По-друге, важливо забезпечити економіку дешевим кредитним ресурсом. Для цього Уряд і НБУ зобов’язані створити додаткові інструменти і збільшити фінансування в межах можливого.

Влада зобов’язана створити стратегічну програму розвитку економіки. Хоча би середньострокову, частиною якої має стати побудова системи стимулювання експорту. У багатьох країнах світу такі системи працюють багато десятиліть. Важливим є страхування. Наприклад, такий вид держпідтримки покриває до 30% експорту – Німеччини, до 20% – експорту Франції, та до 40% – Японії. Середній світовий показних – 15%:

Нагалошую, Україна перебуває у вкрай складних умовах – вони складніші, ніж умови післявоєнних Японії чи Кореї. Тому, по-перше, Україна не має права зволікати із створенням власно системи підтримки експорту – інакше вона не зможе на рівних конкурувати на світовому ринку. Друге. Створення кредитно-експортного агентства – лише один крок у побудові цілої системи. Ми також маємо правильно вибудувати роботу державних банків, максимально використовувати механізми торгових представництв України, відповідних відділів наших посольств за кордоном. Ми маємо нарешті налаштовувати усі органи влади, експертні і наукові інститути, та усе суспільство на стратегічну мету – економічний розвиток і побудову потужної високотехнологічної економіки.


Загрузка...