Мільйони доларів “вимиваються” з української економіки через відсутність контролю в сфері надання послуг форекс-компаніями

Десятки мільйонів доларів щорічно “вимиваються” з української економіки через відсутність контролю в сфері надання послуг форекс-компаніями.

Україна щорічно недоотримує значні кошти до Державного та місцевих бюджетів у зв’язку з відсутністю законодавчого врегулювання діяльності форекс-дилерів.

Переважна більшість форекс-дилерів, які надають свої послуги на території України, зареєстровані за межами України, а їхні клієнти не мають жодного шансу на захист своїх інтересів.

Для вирішення цієї проблеми ми зареєстрували законопроект (№3272-д) про діяльність форекс-компаній. Разом із колегами по комітету ми ретельно вивчили досвід регулювання ринку Форекс у Європі та країнах СНД. Окрему увагу ми приділили доволі ефективним заходам регулювання цього ринку в Білорусі.

Реальний стан речей на ринку форекс в Україні свідчить, що майже всі ці компанії діють за принципами, які аналогічні діяльності букмекерських контор. Так звані форекс-ділери пропонують своїм клієнтам робити ставки на події, які пов’язані не з результатами, наприклад, спортивних змагань, як букмекери, а відповідно до певних чітких фінансових показників, насамперед, цін фінансових активів, у першу чергу, цін однієї валюти відносно іншої.

В той же час, так званий ринок Форекс в Україні останні роки зростає високими темпами та залучає кошти від широких верств населення. Більшість великих компаній, так званих дилінгових центрів, що успішно працюють в Україні, фактично не мають права на надання фінансових послуг, та мають закордонну реєстрацію. Це дозволяє їм уникати відповідальності, а клієнт не має можливості оскаржити неправомірні дії в конфліктній ситуації.

Прийняття цього законопроекту дозволить створити умови для законного і прозорого функціонування ринку форекс в Україні та захистить інтереси споживачів, які користуються цими послугами.