Життя із вірою: через в'язницю, революцію і війну

0
73

Життя переповнене символами – сказав філософ.

Як правило люди стають надто набожними коли ім загрожує небезпека. У в’язниці я бачив безліч прикладів коли атеїст чи язичник наверталися в віру Христову. В’язні які на волі жили гріхом у в’язниці стають побожними і без проблем на пам’ять читають десятки молитов. Ті хто на волі відверталися від Бога чи не щодня щиро вірять, що Господь допоможе ім позбутись кайдан.

Ранок. 10 січня 2014 року. Я очікую в камері 281 Лук’янівського СІЗО на етап до Києво-Святошинського суду де суддя Бурбела має виголосити мені з побратимами вирок у справі так званих “Васильківських терористів”. І хоча жодних сподівань на справедливість Бурбели в мене не було але хвилювання відчувалось. До того ж за ґратами буяла Революція і ми з побратимами готувались перетворити судилище над нами в народний трибунал над продажними суддями і системою. Зранку один з працівників СІЗО передав мені футболки з написом “Вільного духу не скути в кайдани”. Одягнувши футболку я нервово ходив по камері в очікуванні “вертухая”.

Відкриваються двері і замість “вертухая” до камери заходить священик привітати з Різдвом Христовим. Я до нього. Кажу – благословіть Отче на справедливий суд. Благословивши мене Отець і каже не знаю чи буде справедливий але на свободі ми побачимся досить скоро. Сказав і пішов. І тільки за священиком зачинились двері через грати до камери влетів голуб…

Далі був суд і вирок… Народний гнів і побоїще під судом та РОВД… Як наслідок закони 16 січня… Гибель Небесноі Сотні… Революція Гідності… Звільнення з ув’язнення… Боротьба з сепаратизмом в Харкові… Війна… Вибори в Київраду і до парламента…

Нещодавно як перший заступник голови парламентського комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності прибув до Пеніцитарноі служби для участі у виіздному засіданні комітету. На вході до адмінбудівлі зустрів саме того священика який виявився настоятелем двох капличок. Одна в Пеніцитарній службі а інша у … Верховній раді Украіни